Kredi Hesaplama

Tutar
Vade ay
Faiz %

Hava Durumu

BoardeX Uygulama

Türkiyenin İlk Dış Cephe Levhası Boardex Uygulayıcısı

APEK CEPHE MÜHENDİSİ

''Mesele Yalıtımsa Önce Ceketle Sonra Mantola''

 

BOARDEX ROOF İLE YANMAZ, KÜF OLUŞTURMAZ ÇATI ÇÖZÜMLERİ

BoardeX roof, Dalsan Alçı’nın 2011’de dış cephede kullanılabilme imkanı sunan Board eX  üzerine yaptığı Ar-ge çalışmaları sonucunda çatıda OSB’nin yerine kullanılmak üzere geliştirdiği bir ürün. Çekirdeği çatı uygulamalarında kullanılmaya uygun hale gelecek şekilde geliştirilen ve arka yüzeyi özel bir fileyle kaplanan  Board eX roof, hava durumu ne olursa olsun, 12 ay boyunca çatı uygulamalarını yapmaya imkan veriyor.

         

 

BOARDEX ÜRÜN VE ÇÖZÜMLER...

                   

 

      

  

boardex TÜM malzemeleri ile ilgili görsel sonucu     URSA TERRA ile ilgili görsel sonucu

 

  URSA TERRA ile ilgili görsel sonucuURSA TERRA ile ilgili görsel sonucutaşyünü levha ile ilgili görsel sonucu     montaj dübeli ile ilgili görsel sonucu       6 Köşebaşlı Matkap Uçlu Çatı Vidaları ile ilgili görsel sonucu

 

Çift İskeletli Dış Cephe Sistemi Yardımcı Malzemeler / Analizi

         

BOARDEX UYGULAMA TÜRKİYE'DE İLK UYGULAYAN FİRMA APEK YAPI
Boardex, su ve neme karşı güçlendirilmiş çekirdeği ve özel turuncu renkli cam elyaf şilte kaplaması ile dış duvar imalatında kullanılan dış cephe kaplama levhasıdır. BoardeX geliştirilmiş özel çekirdeği sayesinde küf veya bakteri oluşumuna engel olur. Sıcaklık değişiminin fazla olduğu dış cephe duvarlarında yoğuşma ve nemden ötürü oluşabilecek küf ve mantar oluşumunu engeller. Başta taşyünü olmak üzere mineral yünlerin düşük yoğunluklu kullanılmasına imkan veren daha ekonomik sistem çözümlerini yapı sektörüne kazandıran BoardeX, özellikle A sınıfı enerji etkin tasarımlarda da beklenen çözümü sunacaktır. BoardeX Amerika’dan sonra Avrupa’nın ve Türkiye’nin cam elyaf şilte kaplı ilk dış cephe kaplama levhasıdır.

Uygulama Alanları

Dış cephe imalatlarında, her türlü kaplama malzemesi altında (metal kaplama,yalı baskı,ahşap kaplama, dekoratif tuğla kaplama vb.) havalandırmalı cephe
sistemlerinde, ıslak hacimlerde, tüm saçak altı uygulamalarında kullanılır.

Teknik Özellikler

Yangın sınıfı: A1 (TS EN 13501-1’e göre)
Isı iletkenlik değeri: 0.22 W/m.K
Küfe direnç 10 küf üremez (ASTM D 3273’e göre)
Toplam su emme 2 saat (ağırlıkça) <%5
(TS EN 15283-1, H1'e göre)
Neme bağlı boyutsal değişim: 0,00424 mm/mt. %RH
Sıcağa bağlı boyutsal değişim: 0,0078 mm/mt. °C
Bükülme yarıçapı: 1,5 mt

Kalite Garanti Belgeleri

ISO 9001:2000, TS EN 15283-1’ e uygun üretim.
 
CEKETLEME Dış Cephe Sistemi

CEKETLEME, Türkiye’ye kazandırılan yeni bir dış cephe kaplama sistemdir.
CEKETLEME, mevcut binaların dış cephelerinde, sistemin oluşturduğu boşluğa düşük
yoğunluklu mineral yünler kullanarak etkili ısı yalıtımı yapılmasını sağlar.
CEKETLEME sistemi BoardeX ile mevcut duvar asındaki boşluğa en fazla 15 cm
kalınlığa kadar düşük yoğunluklu mineral yün uygulamasına olanak sağlar.

''Mesele Yalıtımsa Önce Ceketle Sonra Mantola''

Sağladığı faydalar ve sergileyeceği üstün performansı sayesinde çığır açacak bir yenilik olan BoardeX’in sektörün ihtiyaçlarına cevap verecek ve tasarım kolaylığı sağlayacak bir ürün olduğunu söyleyebiliriz. Nedir boardeX? Nerelerde kullanılır?

Sağladığı avantajlar nedir? Tasarım yapanlara ne tür kolaylıklar sağlar?Uygulamacılara faydası nedir? Şimdi son yüz yılın en performanslı dış cephe kaplama levhasını daha yakından tanıyalım.

BoardeX, su ve neme karşı güçlendirilmiş çekirdeği ve özel turuncu renkli cam elyaf şilte kaplaması ile dış duvar imalatında kullanılan dış cephe kaplama levhasıdır. Üzerindeki cam elyaf şilte kaplamanın, levha çekirdeğine iyice işleyip bütünleşmesi sayesinde, yüksek dayanıma sahip mükemmel bir levhadır.

Dış cephe duvar sistemlerinde, her türlü kaplama altında (Metal kaplama, yalı baskı, ahşap kaplama, dekoratif tuğla kaplama gibi); havalandırmalı cephe sistemlerinde, ıslak hacimlerde; şaft duvarı imalatlarında, tüm saçak altı uygulamalarında, seramik altı kaplamalarda, teras çatı kaplamalarında kullanılabilen bir levhadır.

BoardeX birçok üstün özelliklere sahiptir. Öncelikle geliştirilmiş özel çekirdeği sayesinde küf oluşumuna engel olur. BoardeX, bağımsız bir laboratuar tarafından ASTM D 3273 ‘e göre test edildiğinde, panel skoru en yüksek not olan 10 puanı almıştır ki, bu laboratuar koşullarında küf üremediği anlamına gelmektedir. Böylelikle bizlere daha sağlıklı yaşam alanları sağlamaktadır.

A1 sınıfı yanmaz malzeme olduğundan dolayı yaşam alanlarını yangından korumaktadır. Özel çekirdek bileşeni,  yangın esnasında bünyesinde bulundurduğu suyu ortama verir.

Eğilmede kırılma yükü her iki yönde de birbirine çok yakın değerler sağlamaktadır. Bu boardeX’i sadece yatay veya sadece dikey vidalanma zorunluluğundan kurtarır. Diğer dış cephe levhalarına göre başka üstünlüğü ise uzun kenarların da pahlı olmasıdır. BoardeX, hafif ve taşıması kolay bir levhadır. Levha, yüzeyinde aşınma,  bozulma, eğilme veya stoklanma aşamasında yüzeye gelebilecek darbelere karşı dayanıklıdır.

BoardeX in uygulamacılara sağladığı en büyük avantaj kesim kolaylığıdır. Benzersiz işlenebilirliği sayesinde maket bıçağı ile kolay kesilir, düzgün kesim yüzeyi çıkartır ve gerektiğinde kolaylıkla buat deliği açılarak uygulamaları zahmetsiz hale getirir. BoardeX ile yapılan uygulamalar işçilikten yaklaşık %50 tasarruf sağlamaktadır.

BoardeX ile sıcaklığın çok fazla veya çok az olduğu her türlü hava koşullarında uygulama yapılabilir. Böylelikle, şantiye ve katlardaki malzemeler dış hava koşullarından korunurken, içeride çalışanlar için daha konforlu bir çalışma ortamı sağlandığı gibi şantiye içerisinde katlarda stoklanan malzemelerinde dış etkenlerden korunmasını sağlar. Yüzeyden düşük su emme özelliğine sahip boardeX TS EN 520 standardına göre 2 saat sonunda (ağırlıkça) %3’den daha az su emerken, 24 saat sonunda ise ağırlıkça %8’den daha az su emer. Bu anlamda dış cephe levhaları içinde ağırlıkça en az su emme özelliğine sahiptir. Fakat unutulmamalıdır ki boardeX su yalıtım malzemesi değildir.

Özel çekirdek bileşeni ve kaplaması sayesinde nemli ortamlarda çok düşük sehim değerlerine sahiptir. Uygulandığı tüm yüzeylerde düzgün bitiş yüzeyi sağlayarak üzerine gelecek kaplama malzemesi için düzgün zemin hazırlamaktadır.

 

 

APEK TÜM YAPILARDA BOARDEX İLE ÇÖZÜMLER ÜRETİYOR...

 

 

 

  

 

         

 

 

         

 

 

                                         

 

 


Her Hakkı Saklıdır. © apekyapimuhendislik.com 2022

Yazılım ve Tasarım : AnkaraBT
Online 1
Bugün 15
Toplam 104976